16:36:22 - جمعه 22 فوریه 2019
همزمان با اعتصاب زندانیان آذربایجانی به مناسبت روز جهانی زبان مادری؛کودکان مشگین‌شهر کتاب تورکی هدیه گرفتند
فعالین ملی تورک مشگین‌شهر به مناسبت روز جهانی مادری (۲اسفند) ، چهارشنبه اول اسفند در یک حرکت مدنی با حضور و توزیع گسترده کتابهای تورکی در مدارس این شهر اعتراض خود به ممنوعیت زبان تورکی در مدارس آذربایجان و شهرهای تورک نشین ایران را اعلام کردند. روز گذشته در اردبیل نیز اقدام به توزیع کتاب […]

فعالین ملی تورک مشگین‌شهر به مناسبت روز جهانی مادری (۲اسفند) ، چهارشنبه اول اسفند در یک حرکت مدنی با حضور و توزیع گسترده کتابهای تورکی در مدارس این شهر اعتراض خود به ممنوعیت زبان تورکی در مدارس آذربایجان و شهرهای تورک نشین ایران را اعلام کردند.

روز گذشته در اردبیل نیز اقدام به توزیع کتاب در اماکن عمومی و مدارس این شهر آغاز و در همراهی با اعتصاب غذای پنج فعال سیاسی تورک به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.

عباس‌ لسانی، لطیف‌ حسنی، سیامک‌ میرزایی، ابراهیم نوری و امیر ستاری پنج فعال سیاسی آذربایجانی از دیروز با انتشار بیانیه‌ای مشترک و در اعتراض به عدم تدریس زبان تورکی و رسمی نشدن این زبان در ایران دست به اعتصاب غذای پنج روزه زده‌اند.

مشگین‌شهر از جمله شهرهای همواره فعال در حوزه زبان مادری بوده که فعالین آن به مناسبتهای مختلف از جمله آغاز سال تحصیلی، روز جهانی زبان مادری و ایام عید نوروز ( بایرام ) به توزیع گسترده کتابهای تورکی بین کودکان و دانش‌آموزان این شهر می‌پردازند

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH