16:38:36 - جمعه 22 فوریه 2019
روز جهانی زبان مادری؛ کسبه اردبیل نیز به کمپین توزیع کتابهای تورکی پیوستند
امروز پنجشنبه دوم اسفند ۱۳۹۷ برخی کسبه اردبیل به مناسبت روز جهانی زبانی مادری با توزیع گسترده کتابهای تورکی در مغازه‌هایشان این روز بین‌المللی و مهم برای تورکان آذربایجان و سراسر ایران را گرامی داشتند. این دومین روز از آغاز توزیع پنج‌روزه کتابهای تورکی در اردبیل است که در همراهی با اعتصاب غذای پنج فعال […]

امروز پنجشنبه دوم اسفند ۱۳۹۷ برخی کسبه اردبیل به مناسبت روز جهانی زبانی مادری با توزیع گسترده کتابهای تورکی در مغازه‌هایشان این روز بین‌المللی و مهم برای تورکان آذربایجان و سراسر ایران را گرامی داشتند.

این دومین روز از آغاز توزیع پنج‌روزه کتابهای تورکی در اردبیل است که در همراهی با اعتصاب غذای پنج فعال سیاسی آذربایجانی در زندانهای ایران صورت می‌گیرد.

عباس لسانی ، لطیف حسنی ، سیامک میرزایی ، ابراهیم نوری و امیر ستاری پنج فعال سیاسی تورکی هستند که از اول اسفند در اعتراض به عدم آموزش به زبان مادری و رسمی نبودن زبان تورکی در مدارس آذربایجان و سراسر ایران مقارن با روز جهانی زبان مادری دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

فعالین اردبیلی اعلام کرده‌اند که تا پایان اعتصاب غذای زندانیان تورک و در حمایت از صدای اعتراض آنها به توزیع گسترده کتابهای تورکی در مدارس و اماکن عمومی اردبیل ادامه خواهند داد.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH