21:49:35 - چهارشنبه 25 مارس 2020
قرنطینه و هجوم مردم به فروشگاه‌ها جهت تهیه اقلام ضروری و بهداشتی برای ماندن در خانه
قرنطینه و هجوم مردم به فروشگاه‌ها جهت تهیه اقلام ضروری و بهداشتی برای ماندن در خانه پس از بحرانی شدن شیوع کرونا در جهان خیلی از کشورهای درگیر کرونا، اقدام به قرنطینه کامل برای قطع زنجیره کرونا کردند. در پی این اقدام، مردم برای تامین مایحتاج ضروری مخصوصا لوازم بهداشتی در فروشگاه‌های بزرگ صف کشیدند […]

قرنطینه و هجوم مردم به فروشگاه‌ها جهت تهیه اقلام ضروری و بهداشتی برای ماندن در خانه

پس از بحرانی شدن شیوع کرونا در جهان خیلی از کشورهای درگیر کرونا، اقدام به قرنطینه کامل برای قطع زنجیره کرونا کردند.

در پی این اقدام، مردم برای تامین مایحتاج ضروری مخصوصا لوازم بهداشتی در فروشگاه‌های بزرگ صف کشیدند تا در زمان قرنطینه جان خود را به خطر نیاندازند!

این امر در همه جا و همه کشورها یک امر عادی می‌تواند باشد و یا اگر عادی هم تلقی نشود یک امر طبیعی و غریزی انسان‌ها است!

تامین نیازهای بشر در زمان قرنطینه یا بحران‌ها اروپا، آمریکا یا ایران نمی‌شناسد و همه انسان‌ها در هر جایی بعد از مواجهه با اینگونه بحران‌ها به سوی مکان‌هایی که به نظرشان اقلام مورد نیاز و ضروری را در آنجا پیدا می‌شود، هجوم می‌آورند.

مثال بارز آن زلزله تهران است که پس از زلزله همه در پمپ‌بنزین‌ها صف کشیدند و بزرگراه‌ها کاملا مسدود شدند!

یا در بحران ویروس کرونا که پس از اعلام قرنطینه، مردم در سراسر جهان به فروشگاه‌ها هجوم آوردند.

اما در ایران در اثر سوءمدیریت هنوز اعلام قرنطینه نشده است و اگر قرنطینه‌ای اعلام شود مردم نیز برای خرید مایحتاج ضروری به در فروشگاه‌ها، نانوایی‌ها، مغازه‌ها، پمپ‌بنزین‌ها و … صف خواهند کشید و نباید کسی به خاطر این رفتار سرزنش شود!

حال تعدادی از افراد زیاده‌روی کرده و دچار سرگردانی می‌شوند و در نهایت همراه با خشونت رفتار می‌کنند که صف این افراد با دیگران باید جدا شود و نباید این موضوع به عموم مردم تعمیم پیدا کند!

امروز سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران گفت که مردم در کشورهای اروپایی در اولین حمله كرونا سرگردان شده‌اند، اما در ایران مردم حتی یک روز برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی و اقلام ضروری دچار سرگردانی نشده‌اند.

نشده‌اند، چون در ایران قرنطینه‌ای نشده است!

نشده‌اند، چون بسیاری از افرادی که کرونای خفیف دارند به خانه فرستاده شده‌اند و تحت مراقبت قرار نگرفته و ناقل ویروس کرونا شده‌اند!

مردم در جغرافیای ایران سرگردان نشده‌اند، چون امپراطوری دروغ تعداد واقعی مبتلایان و قربانی‌های ویروس کرونا را اعلام نمی‌کند! چون بسیاری از فوتی‌ها علت مرگشان بیماری‌های عفونی یا سایر ثبت می‌‌شود!!!

✍ هاکان گونئیلی

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH