20:10:07 - دوشنبه 27 آوریل 2020
رضا کهولی دریاچه اورمیه را خدا نجات داد نه کلید روحانی
دریاچه اورمیه را خدا نجات داد نه کلید روحانی رضا کهولی، مخترع و نخبه تبریزی که برای اولین بار طرح بارورسازی ابرها را مطرح و اختراع نمود، در خصوص دلایل خشک شدن و نجات دریاچه اورمیه گفته است: یکی از دولت‌های ایران هرجا آبی می‌دید، بر روی آن آب سد می‌زد! بطوری که بیش از […]

دریاچه اورمیه را خدا نجات داد نه کلید روحانی

رضا کهولی، مخترع و نخبه تبریزی که برای اولین بار طرح بارورسازی ابرها را مطرح و اختراع نمود، در خصوص دلایل خشک شدن و نجات دریاچه اورمیه گفته است: یکی از دولت‌های ایران هرجا آبی می‌دید، بر روی آن آب سد می‌زد! بطوری که بیش از ۳۰۰ سد بر روی آب‌های ورودی به دریاچه اورمیه زده شد.

دولتی دیگر، در یک روز ۱۶۰هزار مجوز حفر چاه صادر کرد و امروز نیز دولت فعلی ایران که همه چیز را به امان خدا رها کرده و منتظر روز شنبه است تا ببیند کی اوضاع بهتر می‌شود.

دریاچه اورمیه را خدا نجات داد. نه شنبه و نه کلید حسن آقا، هیچ کدام در احیای دریاچه اورمیه نقشی نداشتند.

اگر بارش‌های اخیر نبود دریاچه اورمیه احیا نمی‌شد. نه معصومه ابتکار، نه عیسی کلانتری و نه حسن روحانی برای دریاچه اورمیه کاری نکردند.

گفتنی است، قسمت‌هایی از دریاچه اورمیه در اثر بارش‌های متوالی جانی دوباره گرفته است. مردم آذربایجان جنوبی امیدوار است روزی دریاچه اورمیه بطور کامل، کمافی‌السابق، پر از آب شود.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH