21:32:34 - دوشنبه 27 آوریل 2020
خبرگزاری ایران «مشرق نیوز»اراضی قاراباغ اشغالی را به عنوان بخشی از ارمنستان قلمداد کرد
خبرگزاری ایران «مشرق نیوز»اراضی قاراباغ اشغالی را به عنوان بخشی از ارمنستان قلمداد کرد. این خبرگزاری عنوان کرد: شهر کلیبر یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی است که در شمال آن رود آراز قرار دارد و با کشورهای ارمنستان و آذربایجان همسایه است. شهر مرزی کلیبر با قرار گرفتن در شمال غربی استان آذربایجان شرقی […]

خبرگزاری ایران «مشرق نیوز»اراضی قاراباغ اشغالی را به عنوان بخشی از ارمنستان قلمداد کرد.

این خبرگزاری عنوان کرد: شهر کلیبر یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی است که در شمال آن رود آراز قرار دارد و با کشورهای ارمنستان و آذربایجان همسایه است.

شهر مرزی کلیبر با قرار گرفتن در شمال غربی استان آذربایجان شرقی مرز مشترکی با ارمنستان ندارد و کاملا در جنوب اراضی اشغالی قاراباغ واقع شده است.

تحرکات ضدآذربایجانی ایران پس از شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزهای جمهوری آذربایجان بر روی ایران بسیار تشدید شده است.

هفته گذشته وزارت بهداشت ایران در اپلیکیشن “ماسک” در اقدامی مغایر با قوانین بین المللی، تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان را هدف قرار داد و از عبارت جعلی «جمهوری قره‌باغ» استفاده کرد. اخیرا نیز فاش شد که صدها کامیون ایرانی در قاراباغ صف کشیده‌اند و احتیاجات اشغالگران ارمنی را تامین می کنند.

حدود یک ماه پیش نیز سایت مدیریت راههای ایران در اقدامی مغایر با قوانین بین المللی، بر روی نقشه، مناطق اشغالی قاراباغ را با نام جعلی «جمهوری قره‌باغ » درج کرد.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH