21:53:28 - دوشنبه 27 آوریل 2020
نویسنده آمریکایی: ارامنه از جنایت‌های خود سخن نمی‌گویند
نویسنده آمریکایی: ارامنه از جنایت‌های خود سخن نمی‌گویند. کارشناس سرشناس آمریکایی امور خاورمیانه تاکید کرد که گروه‌های ارمنی عمدا جنایت‌های تاریخی خود را نادید گرفته و از وقایع 1915 سوءاستفاده می‌کنند. پروفسور میشل گونتر، نویسنده آمریکایی و کارشناس تاریخ و مسائل خاورمیانه طی سخنانی در پنل “دروغ و روند سیاسی صدساله ارامنه” که از طریق […]

نویسنده آمریکایی: ارامنه از جنایت‌های خود سخن نمی‌گویند.

کارشناس سرشناس آمریکایی امور خاورمیانه تاکید کرد که گروه‌های ارمنی عمدا جنایت‌های تاریخی خود را نادید گرفته و از وقایع 1915 سوءاستفاده می‌کنند.

پروفسور میشل گونتر، نویسنده آمریکایی و کارشناس تاریخ و مسائل خاورمیانه طی سخنانی در پنل “دروغ و روند سیاسی صدساله ارامنه” که از طریق ویدیوکنفرانس برگزار شد، گفت: باندهای ارمنی مدت‌ها قبل از وقایع سال 1915 با انجام شورش‌ها، جنایاتی را مرتکب شدند، اما آنان از حملات خونین خود صحبت نمی‌کنند تا به چهره معصوم خود آسیبی نزنند.

این پنل توسط کمیته رهبری ملی ترکیه و آمریکا (TASC) برگزار شد. گونتر در ادامه سخنرانی خود همچنین اظهار داشت:

«حوادث سال 1915 برای هر دو طرف پردرد بود و از ارمنی‌ها نیز در این روند جان باختند اما نمی‌توان آن را نسل‌کشی خواند. چرا که در این روند بسیاری از ترک‌ها نیز توسط گروه‌های ارمنی به قتل رسیدند.

وی افزود: «ارامنه دستکم پنجاه سال پیش از جنگ جهانی اول حملاتی را علیه عثمانی‌های خسته از نبردهای مختلف انجام دادند، از جمله سوءقصد به جان سلطان عبدالحمید که به ترور ستاره مشهور است».

میشل گونتر با اشاره به اینکه وقایع سال 1915 امروز توسط بسیاری از کشورها به‌عنوان یک ابزار سیاسی مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت:

ترکیه صریحا خواستار بررسی دقیق و بی‌طرفانه این وقایع توسط مورخان و کارشناسان مرتبط شده اما عجیب است که طرف‌های ارمنی هیچ تمایلی به آن نشان نمی‌دهند.

گروه‌های ارمنی خیلی قبل‌تر از وقایع سال 1915 شروع به سازماندهی شورش‌هایی کردند که به قتل‌عام تعداد زیادی از تُرک‌ها انجامید و درنتیحه آن توسط دولت عثمانی تبعید شدند.

ارمنی‌ها در مورد حملات خونین که انجام داده‌اند صحبت نمی‌کنند تا چهره بی‌گناهی که از خود ساخته‌اند آسیب نبیند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH