12:28:47 - دوشنبه 27 جولای 2020
همصدایی رسانه های رژیم ایران با جریان‌های توسعه‌طلب کورد در تحریف جغرافیای آذربایجان
باشگاه خبرنگاران جوان طی گزارشی با عنوان “آمار شهدای ترور به تفکیک استان‌ها” در قسمت مربوط به استان آذربایجان غربی، در تلاشی موذیانه اقدام به تحریف نام استان آذربایجان غربی و تقسیم آن به دو قسمت شمالی و جنوبی نموده است. طی این فتوتیتر خبری که منقش به آرم این خبرگزاری نیز می‌باشد، نام دیگر […]

باشگاه خبرنگاران جوان طی گزارشی با عنوان “آمار شهدای ترور به تفکیک استان‌ها” در قسمت مربوط به استان آذربایجان غربی، در تلاشی موذیانه اقدام به تحریف نام استان آذربایجان غربی و تقسیم آن به دو قسمت شمالی و جنوبی نموده است.

طی این فتوتیتر خبری که منقش به آرم این خبرگزاری نیز می‌باشد، نام دیگر استان‌ها بدون هیچ‌گونه تغییری انعکاس داده شده است، ولی در بخش مربوط به استان آذربایجان غربی در تلاشی موذیانه، این رسانه با ترسیم یک خط، جغرافیای غرب آذربایجان را به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم کرده است.

این تحریف رسانه رسمی رژیم ایران در حالی صورت می‌گیرد که همزمان، برخی از احزاب و جریانهای توسعه‌طلب و تروریستی کوردی نیز سعی در تحریف نام منطقه غرب آذربایجان دارند.

چندی است که مقامات رسمی رژیم ایران از جمله حسن روحانی، رئیس جمهور و سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران نیز از نامی جعلی برای استان آذربایجان غربی استفاده کرده بودند که می‌توان آن را تلاشی برای زمینه‌سازی برای تحریف نام و تجزیه استان‌های آذربایجان دانست. این سطح از همصدایی و همسویی مقامات و رسانه‌های رژیم ایران با جریان‌های توسعه‌طلب کوردی، خود گواه بر ائتلاف این نیروها علیه ملت تورک آذربایجان جنوبی و دیگر ملت‌های خاورمیانه است.

پیش‌تر نیز ارگان رسمی حزب دموکرات کردستان و برخی گروه‌های توسعه‌طلب و تروریستی کوردی منطقه، صدا و سیما و خبرگزاریهای رسمی رژیم ایران همچون تسنیم، انتخاب و باشگاه خبرنگاران جوان، سعی در تحریف نام استان آذربایجان غربی داشته‌اند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH