20:36:34 - دوشنبه 25 ژانویه 2021
ارامنه قربانی دروغ بزرگ؛ تاریخ‌شناس ارمنی: عدالت در قاراباغ پیروز شد
ارامنه قربانی دروغ بزرگ؛تاریخ‌شناس ارمنی: عدالت در قاراباغ پیروز شد به گفته یک تاریخ شناس ارمنی‌الاصل؛ ارامنه قربانی یک دروغ بزرگ شده‌اند؛ دروغی که توسط مورخان و سیاستمداران به آنها گفته شده است. فیلیپ اکوزیانس؛ مورخ و محقق اوکراینی ارمنی‌تبار می‌گوید: عدالت در قاراباغ پیروز شد. به گفته او؛ سربازان آذربایجان تنها از وطن خود […]

ارامنه قربانی دروغ بزرگ؛
تاریخ‌شناس ارمنی: عدالت در قاراباغ پیروز شد

به گفته یک تاریخ شناس ارمنی‌الاصل؛ ارامنه قربانی یک دروغ بزرگ شده‌اند؛ دروغی که توسط مورخان و سیاستمداران به آنها گفته شده است.

فیلیپ اکوزیانس؛ مورخ و محقق اوکراینی ارمنی‌تبار می‌گوید: عدالت در قاراباغ پیروز شد.

به گفته او؛ سربازان آذربایجان تنها از وطن خود و کشورشان دفاع کردند، اما این جنگ باعث شد که ارامنه متوجه وضعیت و جایگاه خود شوند. آنها می‌توانند زندگی دیگری را با طرز تفکر جدید شروع کنند.

ارامنه دیگر صاحب خاک کشورهایی را که اشغال کرده‌اند؛ نیستند. سربازان ارمنی فکر می‌کردند که برای وطن می‌جنگند، آنها با این تفکر اشتباه مردند. برای آنهایی که ساده‌اند تفکیک حقیقت از دروغ بسیار سخت است.

سربازان ارمنی که در قاراباغ کشته شدند، هرگز حقیقت را نخواهند فهمید، تاریخ ارمنستان آنچه که ما می‌دانیم نیست، حقیقت در حاشیه مانده است.

هیچ دولت ارمنی، ارمنستان بزرگ نشد، اما من امیدوارم که ارمنی‌ها بتوانند تاریخ واقعی خود را تا زمانی که زنده‌اند، یاد بگیرند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH