9:46:58 - پنج‌شنبه 28 ژانویه 2021
تقدیر و تشکر مقامات بلندپایه ایران از مرگبارترین گروه تروریستی جهان
تقدیر و تشکر مقامات بلندپایه ایران از مرگبارترین گروه تروریستی جهان یک ماه پیش مقامات ایرانی مدعی بودند که «طالبان را از گروه تروریستی خارج نکرده اند!» اما حال از همین گروه حمایت همه جانبه می کنند و موسس آن را به تهران دعوت می کنند. واقعی و نه چندان عجیب، خبری که باز هم […]

تقدیر و تشکر مقامات بلندپایه ایران از مرگبارترین گروه تروریستی جهان

یک ماه پیش مقامات ایرانی مدعی بودند که «طالبان را از گروه تروریستی خارج نکرده اند!» اما حال از همین گروه حمایت همه جانبه می کنند و موسس آن را به تهران دعوت می کنند.

واقعی و نه چندان عجیب، خبری که باز هم از فعالیت های پنهانی حکومت ایران در حمایت از تروریست ها در کشورهای دیگر پرده بر می دارد.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران یک ماه گذشته مدعی بود که بر اساس قوانین هنوز ایران طالبان را از گروه تروریستی خارج نکرده است. اما طی روزهای گذشته «ملا عبدالغنی برادر اخند» معروف به « ملا برادر اخوند» از موسسان مرگبارترین گروه تروریستی جهان؛ «طالبان» به تهران دعوت شده است.

طالبان روز گذشته (سه‌شنبه) وارد تهران شد.

این شخص با علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی و نماینده علی خامنه ای در این شورا دیدار کرد. شمخانی پست وزیر سابق گروه تروریستی سپاه پاسداران را نیز در کارنامه خود دارد.

علی شمخانی، امروز چهارشنبه ۸ بهمن پس از دیدار و گفت‌وگو با طالبان به سرپرستی «ملا عبدالغنی برادر» که جزئیات زیادی از این دیدار منتشر نشده؛ در توییتر از این گروه «تمجید و ستایش» کرد.

او نوشت: «در ملاقات امروز با هیئت سیاسی ‎طالبان، رهبران این گروه را در مبارزه با ‎آمریکا مصمم دیدم. کسی که سیزده سال در ‎گوانتانامو زیر شکنجه‌های آنان بوده، مبارزه با آمریکا در منطقه را کنار نگذاشته است.»

موضع علی شمخانی و طالبان در زمینه آمریکا است.

این در حالی است که «شاخص جهانی تروریسم» منتشر شده در اواخر سال ۲۰۲۰ توسط «انستیتوت اقتصاد و صلح» در لندن، گروه طالبان را برای دومین سال پیاپی به عنوان «مرگبارترین گروه تروریستی در جهان» درجه بندی کرده است.

شبکه خبری سی‌ان‌ان نیز پیشتر و پس از به هلاکت رسیدن قاسم سلیمانی، بر اساس اسناد «نهاد‌های امنیتی آمریکا» گزارش داده بود که حکومت ایران برای حمله به اهداف آمریکایی در افغانستان به اعضای طالبان «پاداش» می دهد.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH