9:53:46 - سه‌شنبه 2 فوریه 2021
فاجعه ترک‌تحصیل دانش آموزان تمامی مقاطع تحصیلی در آزربایجان غربی!
فاجعه ترک‌تحصیل دانش آموزان تمامی مقاطع تحصیلی در آزربایجان غربی! اؤیرنجى : فاجعه ترک تحصیل در آزربایجان غربى این استان را در جمع پنج استانی که بیشترین ترک تحصیل های دوره ابتدایی را داشته اند قرار داده است! پنج استانی که در سال تحصیلی گذشته بیشترین ترک تحصیل‌های دوره ابتدایی از پایه ششم را دارند […]

فاجعه ترک‌تحصیل دانش آموزان تمامی مقاطع تحصیلی در آزربایجان غربی!

اؤیرنجى : فاجعه ترک تحصیل در آزربایجان غربى این استان را در جمع پنج استانی که بیشترین ترک تحصیل های دوره ابتدایی را داشته اند قرار داده است!

پنج استانی که در سال تحصیلی گذشته بیشترین ترک تحصیل‌های دوره ابتدایی از پایه ششم را دارند (دانش‌ آموزانی که از پایه ششم وارد پایه هفتم نمی‌شوند) استان‌های آزربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خوزستان و کرمان هستند.

پنج  استانی که بیشترین ترک تحصیل در دوره متوسطه اول را برای سال تحصیلی جاری دارند شامل سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خوزستان، تهران و آزربایجان غربی می شوند.

این رتبه‌بندی در متوسطه دوم نیز مشابه بوده و استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خوزستان، تهران و آزربایجان غربی ۵ استانی هستند که بیشترین ترک تحصیل را در این دوره داشته اند.

قابل ذکر است که؛ در سایه استعمار وطنمان آزربایجان جنوبی توسط رژیم ایران و گسترش فقر اقتصادی ، فقر آموزشی _علمی و فرهنگی در کنار توزیع ناعادلانه امکانات و کمبود آن در مناطق محروم و علی الخصوص روستاهای آزربایجان جنوبی در سال تحصیلی جدید  سبب باز ماندن از تحصیل کودکان آزربایجانی از تحصیل گردید و آنهایی که به تحصیل ادامه داده اند نیز با مشکلات اینترنت و تهیه لپ تاپ و تلفن مرتبط با سیستم آموزشی کرونایی مواجه گردیده اند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH