7:42:09 - جمعه 5 فوریه 2021
صادرات خاویار رود فرات ترکیه به اروپا شانزده هزار تن تخم ماهی تولیدی در رود فرات در استان شانلی‌اورفای ترکیه به کشورهای اروپایی صادر شد.
شانزده هزار تن تخم ماهی قزل‌آلا تولیدی در رود فرات در استان شانلی‌اورفا به عنوان یکی از مراکز مهم کشاورزی ترکیه و پایتخت «پروژه آناتولی جنوب شرقی» به کشورهای اروپایی صادر شد. استان شانلی‌اورفای ترکیه که به وسیله «پروژه آناتولی جنوب شرقی» در بسیار از زمینه‌ها پیشرفت کرده است، در پرورش ماهی قزل آلا نیز […]

شانزده هزار تن تخم ماهی قزل‌آلا تولیدی در رود فرات در استان شانلی‌اورفا به عنوان یکی از مراکز مهم کشاورزی ترکیه و پایتخت «پروژه آناتولی جنوب شرقی» به کشورهای اروپایی صادر شد.

استان شانلی‌اورفای ترکیه که به وسیله «پروژه آناتولی جنوب شرقی» در بسیار از زمینه‌ها پیشرفت کرده است، در پرورش ماهی قزل آلا نیز پیشرفت چشمگیری دارد.

در این راستا، تعداد مزرعه‌های پرورش ماهی قزل آلا در سد «کارکامیش» در شهرستان بیرجیک این استان هر سال افزایش می‌یابد. تعداد مراکز پرورش این ماهی نیز همکنون به 40 عدد رسیده است.

حدود 15-16 تن تخم ماهی سالمون و قزل آلا تولید شده در این مراکز به کشورهای اروپایی صادر می‌شود.

محمد کارتال آک‌کایا، مدیر شرکت «آبزی پروری آیفیش» در رود فرات در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: مراکز پرورش ماهی قزل‌‌آلا در رود فرات هر سال افزایش می‌یابد و در این راستا تولید تخم ماهی نیز رشد کرده است.

آک‌کایا با بیان اینکه این منطقه برای پرورش ماهی قزل‌آلا بسیار مناسب است، گفت حوزه فرات در تولید قزل‌آلا جایگاه مهمی دارد.

وی با بیان اینکه با ظرفیت این حوزه بخش عظیم نیازهای ترکیه به ماهی قزل‌آلا تامین می‌شود، تصریح کرد: “رود فرات در فصل تابستان 70 درصد نیازهای ترکیه به این نوع ماهی را برآورده می‌کند”.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH