8:59:46 - یکشنبه 21 فوریه 2021
واردات هدفمند رژیم ایران برای ورشکست نمودن صنعت کفش تبریز
واردات هدفمند رژیم ایران برای ورشکست نمودن صنعت کفش تبریز اؤیرنجى: با وجود اینکه شهر تبریز با تولید ۸۰ تا ۹۰ میلیون جفت کفش در سال، حدود ۶۰ درصد تولید جغرافیای ایران و ۹۰ درصد تولید کفش دست‌دوز تمام چرم در این جغرافیا را در اختیار خود دارد لاکن رژیم ایران در دشمنی با آزربایجان […]

واردات هدفمند رژیم ایران برای ورشکست نمودن صنعت کفش تبریز

اؤیرنجى: با وجود اینکه شهر تبریز با تولید ۸۰ تا ۹۰ میلیون جفت کفش در سال، حدود ۶۰ درصد تولید جغرافیای ایران و ۹۰ درصد تولید کفش دست‌دوز تمام چرم در این جغرافیا را در اختیار خود دارد لاکن رژیم ایران در دشمنی با آزربایجان به واردات بی رویه کفش از چین روی آورده است!

کفش تبریز به خاطر واردات کفش از چین هر روز بازار خود را از دست می‌دهد و در سایه بی‌مهری‌ها، صادرات کفش تبریز مغفول مانده است؛ کارگاه‌های تولیدی و بازار این صنعت دیرینه در تبریز با رکود همراه شده و نزدیک است تا برند جهانی کفش تبریز، کم رنگ‌تر و بی‌رونق‌تر شود.

تولید کفش در تبریز قدمت تاریخی دارد و آغاز صنعتی شدن تولید کفش در تبریز به دوران قاجار باز می‌گردد. صنعت کفش تبریز، با حدود یک قرن فعالیت پرفراز و نشیب خود، رونق‌بخش اقتصاد غیرنفتی بوده است، اما اکنون با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند.

در ایامی نه چندان دور کفش تبریز به عنوان یک صنعت پیشرو مطرح بوده و به کشورهای اروپایی صادر می‌شد. در سال‌های اخیر با واردات کفش از کشورهای چین و ویتنام کفش دست دوز تبریز با رکود مواجه شده است.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH