10:48:17 - جمعه 12 مارس 2021
جاوید رحمان: نقض شدید حقوق‌بشر، اعدام‌ و سرکوب در ایران همچان ادامه دارد
جاوید رحمان: نقض شدید حقوق‌بشر، اعدام‌ و سرکوب در ایران همچان ادامه دارد گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق‌بشر ایران، روز سه‌شنبه در رابطه با وضعیت حقوق بشر در ایران شدیداً ابراز نکرانی کرد. جاوید رحمان، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق‌بشر ایران، در رابطه با وضعیت حقوق بشر در ایران، […]

جاوید رحمان: نقض شدید حقوق‌بشر، اعدام‌ و سرکوب در ایران همچان ادامه دارد

گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق‌بشر ایران، روز سه‌شنبه در رابطه با وضعیت حقوق بشر در ایران شدیداً ابراز نکرانی کرد.

جاوید رحمان، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق‌بشر ایران، در رابطه با وضعیت حقوق بشر در ایران، از جمله حجم گسترده اعدام‌ها و سرکوب‌های اجتماعی و سیاسی و اعمال خشونت بر علیه اقلیت‌ها ابراز نگرانی کرد.

جاوید رحمان روز سه‌شنبه ۱۹ اسفند در نشست شورای حقوق‌بشر سازمان ملل متحد گفت: «واقعیت تاسف‌بار وضعیت حقوق بشر در ایران با تخلفات وحشتناک و تداوم مصونیت ناقضان [حقوق‌بشر] همراه است.»

آقای رحمان ضمن اشاره به کشته شدن دست‌کم ۳۰۴ نفر در اعتراضات سراسری آبان ۹۸ گفت: «باورنکردنی است که دولت ایران هنوز یک تحقیق و تفحص مناسب در رابطه با استفاده از خشونت مرگبار علیه معترضین انجام نداده و هیچ کس از مقصرین را پاسخگو نکرده است.»

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH